Menu

Hradec Králové žil interním auditem

V polovině dubna jsme se účastnili workshopu pro interní auditory z veřejné správy, kde jsme měli ve spolupráci s organizujícím Českým institutem interních auditorů opět možnost prezentovat naše zkušenosti v oblasti auditu a kybernetické bezpečnosti.

Přednáška, kterou vedl CEO společnosti ITS Lumír Srch ml. spolu se zkušeným interním auditorem Liborem Štouračem, byla zaměřena na to, jak se poprat s auditem kybernetické bezpečnosti jako interní auditor i bez hluboké znalosti IT problematiky. Pánové radili, jak k celému auditu přistupovat, jak si usnadnit práci a proč se například vyplatí zavést formalizaci – alespoň u části auditních procesů.

Pro dokreslení aktuální situace jsme se ptali prostřednictvím on-line anket například na to, jak auditoři hodnotí sami své znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, nebo co pro ně audit vůbec představuje a jak by jej definovali. Výsledky byly nejen zajímavé, ale především potvrdily fakt, že celá tato oblast je velmi živá a stále je kam se posouvat.

Součástí prezentace byl již tradičně náš stánek aplikace dTASK, kde měli přítomní auditoři mimo jiné i možnost soutěžit o krásné ceny. Rozdávali jsme tak nejen zkušenosti, rady a doporučení, ale i trochu té radosti.

Akce byla spojena rovněž s tradičním networkingem, kde jsme potkali známé tváře a navázali i nové kontakty. Velmi si vážíme faktu, že se na nás některé subjekty hned po akci obrátili se zájmem o spolupráci.

Děkujeme ještě jednou za spolupráci ČIIA a těšíme se na celonárodní konferenci v Mikulově.

Pokud máte dotazy k problematice interního auditu, hledáte nezávislého externího konzultanta, potřebujete zanalyzovat aktuální situaci, nebo provést implementací směrnice NIS2, neváhejte se na nás obrátit, rádi pomůžeme i vám.

Co dalšího si přečíst

Podívejte se na další aktuality ze světa IT a dění ve společnosti ITS

Hledáte partnera pro vaše IT?

Neváhejte se na nás obrátit.

Michal Šon

Michal Šon

Ředitel sekce pro klíčové zákázníky

Anna Říhová

Anna Říhová

Business Development Manager

Jan Šafrata

Jan Šafrata

Business Development Manager

Přihlašte se k našemu newsletteru