Menu

Vše co potřebujete vědět o auditu kybernetické bezpečnosti

Seminář pro interní auditory

V rámci našich edukativních aktivit a spolupráce s Českým institutem interních auditorů (ČIIA) jsme připravili a 27. září proběhl další seminář pro interní auditory, tentokrát na téma Vše co potřebujete vědět o auditu kybernetické bezpečnosti, s podtitulem rychle, stručně, přehledně.

Seminář vedl náš zkušený auditor Libor Štourač a v rámci dopoledního bloku jsme se zaměřili především na to, jak je obtížné auditovat oblast kybernetického zabezpečení v případě, že nejste IT specialista, jaké části auditu zvládnete bez problému sami, nebo naopak kde třeba přizvat pomoc. Definovali jsme si nejčastější typy útoků, podívali se na případy z praxe, zaznělo mnoho praktických rad a doporučených postupů. Podívali jsme se na s tím úzce spojené téma směrnice NIS 2, její implementace, probírali i celkový přístup k firemnímu zabezpečení.

Představili jsme také krátce naší aplikaci dTASK, která je chytrým pomocníkem nejen v oblasti auditu a může usnadnit procesing auditu samotného, ale především jeho centrální evidenci.

Děkujeme všem registrovaným účastníkům za zájem i zajímavé diskuse a doufáme, že jsme tak pomohli posvítit do dosud temných zákoutí kybernetického světa. Děkujeme i Institutu interních auditorů a těšíme se opět na další spolupráci.

Pokud vás téma auditování kybernetické bezpečnosti zajímá více, hledáte externího auditora nebo potřebujete s něčím poradit, či proškolit vaše zaměstnance, neváhejte se na nás obrátit.

Co dalšího si přečíst

Podívejte se na další aktuality ze světa IT a dění ve společnosti ITS

ITS & aplikace dTASK partnerem národní konference interních auditorů

Hledáte partnera pro vaše IT?

Neváhejte se na nás obrátit.

Michal Šon

Michal Šon

Ředitel sekce pro klíčové zákázníky

Anna Říhová

Anna Říhová

Business Development Manager

Jan Šafrata

Jan Šafrata

Business Development Manager

Přihlašte se k našemu newsletteru