Menu

Interní audit kybernetické bezpečnosti – splňujete již požadavky NIS2 a umíte to jako auditor ověřit?

Dlouhý, ale výstižný název měl workshop pro interní auditory připravený ve spolupráci s Českým institutem interních auditorů a jehož úkolem tentokrát bylo provést interní auditory oblastí, která vyžaduje již hlubší orientaci v oblasti informačních technologií.

Jak vůbec přistupovat k auditu IT, ve které nemáte potřebné znalosti; na co se zaměřit a jak si usnadnit práci a přitom dodržet formální požadavky – o tom hovořil interní auditor, manager QMS, EMS, ISMS společnosti ITS a šéf brněnské pobočky Libor Štourač, jež má s touto oblastí více než bohaté zkušenosti.

Z jakého titulu promlouváme právě my k interním auditorům?

Jako dodavatel IT technologií klientům na lokální, ale i celosvětové úrovni sami podléháme řadě opatření, nařízení a dalších formálních požadavků, bez kterých již nelze fungovat. Náročné externí audity a zkušenosti z nich jsme se snažili promítnout právě do praktických rad a příkladů, nejen v souvislosti s nadcházející platností směrnice NIS2 a s ní souvisejícími povinnostmi, ale i s obecným cílem, jež by měl hrát hlavní roli v interním auditu – zlepšovat celkový stav organizace a prostřednictvím náprav posouvat celou společnost kupředu.

Auditorům se tak kolega Libor snažil přiblížit, jaké části auditu jsou relativně snadné a ověřitelné, na jaké části si dát naopak pozor, a kde už je na místě třeba přizvat i externí pomoc. Krátce jsme představili i naší aplikaci dTASK, jako šikovného pomocníka (nejen) v interním auditu.

Věříme, že si přítomní auditoři z řad privátních společností i veřejné správy odnesli užitečné informace a těšíme se na další workshop na podzim.

Přehled aktuálních vzdělávacích kurzů ČIIA naleznete na stránkách interniaudit.cz, pokud máte zájem o školení na míru přímo pro vaší společnost, neváhejte nás kontaktovat!

Co dalšího si přečíst

Podívejte se na další aktuality ze světa IT a dění ve společnosti ITS

Hledáte partnera pro vaše IT?

Neváhejte se na nás obrátit.

Michal Šon

Michal Šon

Ředitel sekce pro klíčové zákázníky

Anna Říhová

Anna Říhová

Business Development Manager

Jan Šafrata

Jan Šafrata

Business Development Manager

Přihlašte se k našemu newsletteru