• cs
  • en

Cloudová řešení

Hybridní cloud - VMware Cloud Foundation

 

VMware Cloud Foundation™ je nejpokročilejší hybridní cloud platforma poskytující kompletní sadu softwarově definovaných služeb, úložiště, sítě, zabezpečení a cloud management pro provoz firemních aplikací – ať už tradičních, nebo kontejnerových – v privátním, či veřejném prostředí. Cloud Foundation výrazně zjednodušuje cestu k hybridnímu cloudu pomocí integrovaného řešení, včetně vestavěného automatizovanému lifecycle managementu.

Klíčové benefity

VMware Cloud Foundation dramaticky zrychluje cestu ke skutečnému hybridnímu cloudu, vede ke zvýšení produktivity administrátorů a zároveň ke snížení celkových nákladů (TCO) . Zákazníci, kteří nasadí VMware Cloud Foundation získají ve srovnání s tradičními hardwarově orientovanými DC následujícího

• Zrychlení nasazení aplikace: Dosáhněte až 15x rychlejšího nasazení aplikaace  a odstranění složitých procesů kolem návrh systému, testování, uvedení do provozu, konfigurace a zajišťování

• Odstranění rizik: Používejte rychlé, opakovatelné a bezpečné nasazení založené na standardizovaném VMware Validated Design™

• Nižší TCO: Snižte celkové TCO nasazením privátního cloudu, kdy s nasazením vRealize Suite ušetříte až 30-40 %*

• Infrastruktura připravená na budoucnost: provoz jakékoli aplikace, tradiční i kontejnerové cloud-native

Cloud Foundation

Co je VMware Cloud Foundation

VMware Cloud Foundation je hybridní cloudová platforma VMware nové generace. Rozvíjí špičkovou virtualizaci serverů VMware, VMware vSphere®, rozšířením jádra hypervizoru o integrované softwarově definované úložiště, síťové a bezpečnostní funkce, které lze flexibilně využívat on-premise nebo jako službu ve veřejném cloudu (VMware Cloud™ na AWS nebo VMware Cloud Providers™). Nyní s integrovanými možnostmi správy cloudu je konečným výsledkem hybridní cloudová platforma, která může pokrýt privátní i veřejná prostředí a nabízí konzistentní provozní model založený na dobře známých nástrojích a procesech vSphere - a také svobodu provozovat aplikace kdekoli bez jejich složitého přepisování. 


 Jedinečné vlastnosti

Integrated Stack: Cloud Foundation je řešení navržené tak, že integruje celý VMware SW-definovaný stack s garantovanou vnitřní operabilitou a osvobozuje organizace od potřeby vypořádat se se složitou maticí interoperability.

Standardizovaná architektura: Je postavena na standardní architektuře VMware Validated Design a zajišťuje rychlé, opakovatelné nasazení a zároveň eliminuje riziko chybných konfigurací.

Automatizovaná správa životního cyklu: Zahrnuje jedinečné služby správy životního cyklu, které automatizují operace den 0 až den 2, od uvedení do provozu až po konfiguraci, poskytování zdrojů a opravy/upgrady.

Jednoduchá cesta k hybridnímu cloudu: zásadně zjednodušuje cestu k hybridnímu cloudu poskytnutím společné platformy pro privátní i veřejné cloudy, což umožňuje konzistentní provozní zkušenost, která využívá stávající nástroje, procesy a lidské zdroje.


Klíčové vlastnosti a schopnosti

Nativně integrovaný SW definovaný stack: Cloud Foundation poskytuje a kompletní sadu SW definovaných služeb pro výpočty, úložiště, sítě, zabezpečení a cloud management pro provoz podnikových aplikací – tradičních nebo kontejnerizovaných – v privátním nebo veřejném prostředí. Cloud Foundation zjednodušuje cestu k hybridnímu cloudu dodáním nativně integrovaného řešení, které je snadné pro nasazení a provoz díky jedinečnému, vestavěnému automatizovanému management lifecycle. 

Enterprise-grade služby: Cloud Foundation je založena trhu vévodící technologii VMware: vSphere (výpočet), VMware vSAN™ (úložiště), VMware NSX® (sítě a zabezpečení) a vRealize Suite (správa cloudu), poskytující Enterprise ready služby pro tradiční i kontejnerové aplikace.

Pružnost úložiště a vysoký výkon: Cloud Foundation podporuje nejnovější verze VMware vSAN s veškerým výkonem flash úložiště třídy Enterprise, včetně deduplikace, komprese a šifrování. VMware vSAN implementuje hyperkonvergovanou architekturu úložiště, poskytuje elastické úložiště a výrazně zjednodušuje správu úložiště. 

Inteligentní operace: Cloud Foundation poskytuje inteligentní operace (VMware vRealize® Operations, vRealize Log Insight™) od aplikací po infrastrukturu, která organizacím pomůže plánovat, spravovat a škálovat jejich SDDC. Uživatelé mohou spolu s aplikací provádět monitorování a odstraňování problémů automatizovaným proaktivním řízením zátěže, vyvažováním a nápravami.

IT Automatizace: Cloud Foundation poskytuje automatizaci poskytování IT služeb a provozní schopnosti 2. dne napříč hybridním cloudem, integrující vRealize Automatizace. Zákazníci mohou ve formuláři modelovat kompletní vrstvy infrastruktury (šablon), které zahrnují výpočetní výkon, úložiště, sítě a bezpečnostní zdroje spolu se všemi vztahy, které je spojují. Plány obsahují jak automatizaci, tak politiku, a když budou provedeny, budou automaticky zajišťovat poskytování a životní cyklus všech komponent v plánu a vynutit přístup a zabezpečení.

End to End Security: Cloud Foundation zajišťuje End to end zabezpečení pro všechny aplikace poskytováním mikrosegmentace na úrovni sítě, distribuované firewally a VPN, šifrování na výpočetní úrovni pro VM, hypervisor a vMotion® a šifrování na úrovni úložiště pro data v klidu a clustery.

Automatizovaná správa životního cyklu: Cloud Foundation zahrnuje VMware SDDC Manager™, software pro správu, který automatizuje den 0 až den 2 operace softwarové platformy.

• Rychlé nasazení: Cloud Foundation automatizuje proces uvedení do provozu celou softwarovou platformu, včetně nasazení infrastrukturních virtuálních počítačů, vytvoření management clusteru, konfigurace VLAN, úložiště, fyzické sítě a vytváření a zřizování clusterů.

• Zjednodušené patche a upgrady: Cloud Foundation umožňuje zjednodušení procesu záplatování/aktualizace softwarové platformy (včetně vCenter Server). Správci cloudu mají flexibilitu při výběru načasování a rozsahu aktualizace.


 Příklady využití

Cloudová infrastruktura: Využijte vysoký výkon, dostupnost a škálovatelnost VMware SDDC ke spuštění jakékoli kritické aplikace, jako je databáze, web aplikace, VDI atd.

Automatizace IT: Automatizujte infrastrukturu a doručování aplikací pomocí samoobslužných schopností.

Virtual Desktop Infrastructure: Poskytuje kompletní řešení pro nasazení VDI at scale. Zjednodušte plánování a design za pomoci standardizovaných a otestovaných řešení plně optimalizovaných pro pracovní zátěže VDI.

Hybridní cloud: Vybudujte skutečný hybridní cloud se společnou infrastrukturou a konzistentní provozní model, propojující vaše on and off-prem datacentrum, které je kompatibilní, roztažené a distribuované. 


Možnosti nasazení

Software VMware Cloud Foundation lze používat třemi způsoby:

  • Nasazení softwaru– na certifikovaných vSAN ReadyNodes a síťových přepínačích. Chcete-li se dozvědět více, navštivte VMware Compatibility Guide
  • Integrovaný systém– předinstalovaný software Cloud Foundation, dostupný od OEM prodejců.
  • Jako služba z veřejného cloudu– VMware Cloud na AWS nebo poskytovatelé cloudu VMware: IBM Cloud, Google, Rackspace a CenturyLink.

Kdykoli budete mít chuť se dozvědět více, neváhejte se obrátit na naši kolegyni Annu Říhovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 728 444 152) nebo nás kontaktuje formulářem níže.