Menu

Časté dotazy

Jak funguje vzájemná spolupráce IT oddělení?

Případná spolupráce je vždy o součinnosti IT na obou stranách. Nenahradíme váš tým, ale doplníme jej o zkušenosti našich specialistů a převezmeme část odpovědnosti. .

Co získám spoluprací s ITS?

V ITS pracujeme výhradně s technologiemi, kterým sami věříme a máme je odzkoušené. Spoluprací získáte zkušenosti a znalosti našich odborníků a širokou kompetenci zejména v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Zajistíte krom dodávek HW i potřebný servis a maintenance?

Máme team certifikovaných techniků s bohatými dlouholetými zkušenostmi, který se našim klientům proaktivně stará o bezproblémový chod jejich technologií a je 24x7 připraven vyřešit případnou závadu.

Jaké servery dodáváte?

Dodáváme zejména servery vyrobců Lenovo a IBM.

Jako dodáváte úložiště dat?

Dodáváme zejména úložiště vyrobců Lenovo a IBM od základních modelů až po pokročilé v konfiguracích metro clusterů. Podstastnou část dodávek tvoří i paskové úložiště IBM.

Kdo zajišťuje podporu a konfiguraci dodaných řešení?

Naši techničtí a obchodní specialisté vás provedou celým procesem návrhu a implementace řešení. Následně dle úrovně smlouvy provádíme 24x7 dohled, proaktivní podporu, aktualizace, odstranění případných závad do garantované doby nebo pomoc na vyžádání.

Dodáváte i jiná zařízení než jen uvedené značky IBM a Lenovo?

V případě přání zákazníka ANO, nicméně kvůli naším zkušenostem a znalostem preferujeme výrobce Lenovo a IBM.

Dodáváte též síťové prvky?

ANO, vždy dle vohodnosti a technologických potřeb projektu. Zaměřujeme se zejména na technologie Cisco, HP, Fortinet a pro cenově citlivá řešení výrobce FS.

Věnujete se dodávkávm bezpečnostních technologií?

ANO, primárně nabízíme naši technologii SEC SaaS - bezpečnosti jako služba. V případě on-prem řešení preferujeme výrobce Fortinet a Palo Alto.

Je součástí spolupráce vstupní analýza?

Ano. Abychom dokázali navrhnout nejvhodnější a nejefektivnější řešení pro daného klienta, potřebujeme získat přehled o aktuální situaci. Vstupní analýzu jsme schopni zpracovat zcela samostatně, nebo zdarma jako součást spolupráce.

Co vše dokážete řešit pod pojmem kybernetická bezpečnost?

Tak jako je široký pojem kybernetická bezpečnost, tak široké může být rozpětí našich služeb pro vaší organizaci. Dokážeme poskytnout základní prvky od ochrany e-mailové pošty až po komplexní zabezpečení celého prostředí včetně aplikací, přistupu z a do internetu a v neposlední řadě služby zálohování a obnovy dat.

Mohu využít stávající technologie?

Ano. Vždy se maximálně snažíme využít zařízení a technologie, které již zákazník má.

Dokážete standardní řešení přizpůsobit našim firemním potřebám?

Ano, a je to jeden z hlavních benefitů spolupráce s námi. Vždy hledáme nejvhodnější a také cenově nejpřijatelnější řešení ve vztahu k daným potřebám firmy či organizace s ohledem na nároky, využití atd.

Umíte bezpečnost nabídnout jako službu?

ANO, je to přesně ten příklad, kdy cloudové služby přináší řady výhod. Klient získává ve službě enterprise technoogie a podporu, které nemusí investovat a školit zaměstnance. Vše získává v rámci služby.

Proč využívat cloudová řešení?

Cloud není vždy o zpracování dat a provozu aplikací mimo prostory klienta, je hlavně o přístupu a abstrakci. Čerpáte službu a nemusíte detailně znát jak technologicky funguje.

Co přináší klientům využíváni cloudových služeb ITS?

I menší zákaznící mají díky cloudových službám ITS šanci finančně dosáhnout na špičkové enterprise technologie a podporu. Menší společnost nedokáže zaivenstovat potřebnou technologie a díky jejímu sdílení v cloudu se náklady na pořízení a podporu rozloží mezi mnoho klientů.

Co je to Digitální transformace?

Jedná se o náhradu tradičního přístupu pomocí digitalizace, tedy změnu u obvyklých činností rešených papírově/telefonicky za ekvivalent v mobilí nebo jiné aplikaci.

Zabýváte se vývojem aplikací na míru?

Ano, zabýváme. Máme zkušenosti zejména s vývojem aplikací pro B2B, jako jsou aplikace pro řízení dodavatelských vztahů, plánování směn, digitalizaci běžné firemní agendy až po složitější systémy napříč různými segmenty i světovými trhy.

Máte zkušenost s vývojem aplikací i pro zahraniční trhy?

ANO, veškeré naše aplikace jsou automaticky multi jazyčné. Naši analytici, vývojáři i podpora jsou zvyklí pracovat pro zákazníky od asie po ameriku. Akceptovat místní odlišnosti, lolální pravidla a potřeby.

Mohu k vám přijít s produktem Lenovo nebo Apple jako koncový zákazník?

Ano, samozřejmě. Naše service pointy slouží i koncovým zákazníkům pro značky Lenovo a Apple. Drobnější opravy pro vás vyřídíme i v ten samý den. Zastavte se na pobočce, nebo si domluvte schůzku (link na servisy)

Jak funguje servis Lenovo a Apple pro firemní zákazníky?

Můžete samozřejmě kontaktovat naše service pointy a přinést zařízení sami. V případě zájmu a vyšším počtu provozovaných zařízení můžeme v Praze a Brně zařízení vyzvednout přímo ve vašich prostorách naším řidičem či provést opravu na místě.

Kdy je vhodné uvažovat o přechodu na VMware Tanzu?

VMware Tanzu je platofrma s řadou funkcí, které umožňují modernizaci stávajících aplikací a rapidní vývoj. Jednou z částí je Kubernetes platforma s úzkou integrací na další VMware technologie. Ocení ji vývojáři a i administrátoři, pro které je správa začleněna do stávajících VMware nástrojů.

Musím být zákazníkem VMware, abych mohl využívat Tanzu?

ANO, VMware Tanzu je produktem VMware a lze ho získat formou pronájmu.

Jak velká organizace musí být, pro nasazení Tanzu?

VMware Tanzu má různé edice, nejmenší mohou uspokojit i menší společnosti a startupy.

Co jsou největší ekonomické výhody Tanzu?

Synargie se stávajícím prostředi VMware a již získané zkušenosti při jeho správě. Není potřeba začinat od nuly a učit se komplet nové technologie.

Je pravda, že Carbon Black dosud dokázal zachytit 100% hrozeb?

ANO, v posledním testu porovnání antivirů VMware Carbon Black zachytil 100% Malware a co je důležité, s nulovou falešnou detekcí.

Jak funguje princip whitelistování?

VMWare Carbon Black narodzíl od tradičních antivirů nehledá škodlivý kod, ale sleduje, co jednotlivé aplikace provádí za operace a umožnuje spustit jen aplikace ověřené. Proto dokáže detekovat i hrozby, které ještě nikdo dříve nezaznamenal a nepopsal.

Ochrání Carbon Black i proti neznámým ransomware útokům?

ANO, je to právě díky sledování chování jkednotlivých aplikací a blokování nestandardního chování.

Jak se Carbon Black spravuje?

Carbon Black je plně cloudová služba, můžete tedy pomocí níc spravovat zařízení ve firemní sítí i u zaměstnanců doma.

Jaká je systémová náročnost?

Proti tradičním antivirům na zařízeních využívá minimum paměti a CPU, je výrazně efektivnější.

Dokážete pomoct už s přípravou projektu datového centra?

Samozřejmě, rádi poradíme a podělíme se o naše zkušenosti.

Máte zkušenosti s migrací DC do jiné lokality?

Máme za sebou řadu úspěšných projektů migrací datových center různého rozsahu, od pár prvků po velké sály, od metropolitních až po mezinárodní.

Poskytujete i služby jako hosting domén a související služby?

Poskytujeme primárně tzv. managované služby. Pokud potřebují registraci domény a jejích provoz tak to samozřejmě zařídíme.

Jak vypadá datový sál?

Datové sály od svých počátků prošly dlouhou řadou změn, jak velikostně, tak zejména technologicky. Je to místo, ve kterém by vaše informační systémy měly být v bezpečí, a to jak z pohledu obrany před útočníky, tak i z pohledu zachování kontinuálního fungování a je jedno, zda se jedná o vaše vlastní prostory, pronajaté místo u poskytovatele nebo virtuální prostor.

A co zákonné elektrorevize?

Z technologického pohledu jsou IT prvky elektrickými spotřebiči, stejně jako například varná konvice, jen se na ně často jejich umístěním do datových center často zapomíná. Jejich vlastníka to ale povinností stanovených zákonem nezbavuje.

Jak často je třeba provádět revize IT technologií?

Revize a kontroly IT technologií jsou, stejně jako u dalších elektrických spotřebičů, nařízeny ze zákona. Většina z nich spadá do kategorie, pro kterou platí lhůta 1x za 12 měsíců.

Jak se liší revize ITS od revizí "běžných" elektrikářů, kteří mají také osvědčení?

Zásadní rozdíl je v našem přístupu. Naši revizní technici jsou zároveň serverový specialisté, každodenně se pohybující v IT prostředí. Běžný elektrikář na IT technologie pohlíží jen jako na obyčejné spotřebiče, např. server pro kontrolu standardně odpojí od napájení, což nemusí být zejména v případě velkého provozu žádoucí, nemluvě o závislostech jednotlivých prvků. Více informací zde (link na detail stránky revizí).

Opravdu se jedná o nástroj bez hesel, nebo fungují někde na pozadí?

Hesla samozřejmě nelze ještě zrušit, je to i kus jistoty, že se dostanete ke svým datům. DO na pozadí nastavuje extrémně bezpečná hesla, která vy jako uživatel nemusíte zadávat a pamatovat si je. Heslo se může na pozadá měnit po každém přihlášení a vy ho bezpečně vidíte ve své aplikaci.

Potřebuji být k přihlášení do zařízení online?

Je to vždy lepší a pro uživatele to přináši jednoduchost a lepší zážitek. Pokud jste offline, např. v letadle, můžete se ověřit přes bluetooth nebo opsat heslo z bezpečné aplikace manuálně.

Kolik stojí licence a je vhodné i pro menší firmu?

SDO je nástroj, který může využít i koncový zákazník - jednotlivec, řešení není podmíněno velikostí organizace, je však potřeba splnit definované předpoklady, aby bylo možné službu nasadit. Platba je na měsíční bázi dle počtu uživatelů, aktuální ceník vám rádi zašleme.

Je možné otestovat zdarma? (demo?)

Je to možné, nicméně aktivace SDO vyžaduje začlenění do stávající infrastruktury, je tedy nutná spolupráce klienta. Na našich stránkách bezhesla.cz je dostupná řada videí jak služba funguje.

Nenašli jste odpovědi na své otázky?

Neváhejte se nás zeptat

Hledáte partnera pro vaše IT?

Neváhejte se na nás obrátit.

Michal Šon

Michal Šon

Ředitel sekce pro klíčové zákázníky

Anna Říhová

Anna Říhová

Business Development Manager

Jan Šafrata

Jan Šafrata

Business Development Manager

Přihlašte se k našemu newsletteru