Přeskočit navigaci

Na infrastruktuře záleží

Na infrastruktuře záleží

Žijeme v době definované rychlými a mnohdy převratnými technologickými změnami, které se podílejí na vzniku obrovského množství informací. Zákazníci dnes očekávají při jakémkoliv kontaktu s firmou nekompromisní kvalitu a rychlé a personalizované jednání. Chod operačního zázemí tomu musí dokonale odpovídat. Firmy proto potřebují od svých IT oddělení, aby dokázala veškerá data proměnit ve smysluplné poznatky, které povedou ke správnému oslovení zákazníka. Vše navíc musí probíhat transparentně, bezpečně a bez rizika úniku osobních údajů. Na infrastruktuře bez diskuze záleží.

O IT infrastruktuře, její úloze a funkcích koluje řada mýtů, zejména v oblasti cloudu a datových analýz. Jeden z nich tvrdí, že pro cloud se hodí jakýkoliv hardware. Jenže právě výkon firemních aplikací a jejich zátěž odpovídají „železu“, na kterém běží. Můžeme-li infrastrukturu v cloudu dobře nastavit, přizpůsobovat podle aktuálních potřeb a účinně propojit se všemi počítači, úložišti a sítí, podnik bude mít podstatně větší šanci dlouhodobě růst.

Mnozí namítají, že samotná infrastruktura hodnotu podnikání nezvýší. Přitom právě její správné zavedení společně s potřebným softwarem umožní firmě rychle se adaptovat na měnící se situaci na trhu a zvyšovat svoji hodnotu.

Cloud ale nepřináší výhody jen ve snižování nákladů. Společnosti se díky němu mohou také dostat k inovativní infrastruktuře, která jejich obchodní výsledky posune o kus dál. Dnes jsou navíc dostupná flexibilní řešení a není třeba vybírat pouze mezi privátním či veřejným cloudem, ale volit i takzvanou hybridní strategii.

Data patří mezi nejdůležitější jmění firmy. Proto se musí dobře chránit, ale také umět maximálně využívat k zlepšení výkonu i zisku. Nečekejte na další vývoj technologií, vydělávat na chytré analýze dat můžete díky vhodné infrastruktuře už teď. A můžete si to dovolit.

Analytické nástroje zdaleka nepracují pouze s daty ze sociálních sítí. Infrastrukturu lze nastavit tak, aby sledovala provoz a pracovní zátěž firmy. Díky tomu společnosti získají cenný pohled na své zákazníky, trh, na němž působí, na produkty, konkurenci, dodavatele nebo třeba zaměstnance, který se stane neocenitelným prvkem ve správném rozhodování a hledání dalších zdrojů příjmů. Na správné infrastruktuře záleží.

Datová úložiště, která umí vyhovět individuálním požadavkům vašeho podnikání.

Představujeme Vám komplexní rodinu virtualizovaných datových úložišť IBM Storwize. Funkcionality tzv. enterprise systémů jsou nyní dostupné i malému či střednímu podnikání.
Vyberte si řešení vašich IT požadavků na míru
Storwize V3700
Storwize V3700 je základní virtualizované úložiště pro menší a střední firmy, které nabízí ideální řešení pro práci s neustále rostoucími daty. Přináší velmi jednoduchou správu, zajímavé funkce a je skvělým základem pro další růst vašeho podnikání. IBM Storwize V3700 navíc dokáže vytvářet různě rychlé vrstvy úložiště (storage tiering) např. ze SSD disků, SAS či NL-SAS disků a přesouvat či zrcadlit mezi nimi nejčastěji využívané bloky dat pro optimální výkon. Snadná a přehledná správa celého systému je samozřejmostí. Za zmínku stojí, že Storwize V3700, kterému se mezi specialisty s oblibou říká „baby Storwize“, získal titul v soutěži Computerworld „IT Produkt roku 2013“. Cena řešení je velice příznivá, již od 119 000 Kč bez DPH.

Vlastnosti:
● Rozšiřitelnost až 120 disků, 240 TB kapacity
● Rozhrání 4x 1 Gbit iSCSI a 6x 6 Gbit SAS
● Volitelně 8x 8 Gbit FC a 4x 10 Gbit iSCSI / FcoE
● 8 GB paměti, rozšiřitelné na 16 GB
● Široká škála SAS, NL- SAS a SSD disků
● Grafické uživatelské rozhraní a bohatá sada funkcionalit
● Volitelné rozšířitelný o Easy Tier a Remote Mirroring

Seznamte se s nejnovějším členem Storwize rodiny
Storwize V5000
Na konci roku 2013 společnost IBM představila posledního člena rodiny Storwize. Jde o řešení Storwize V5000 vhodné pro středně velké firmy, které chtějí za rozumnou cenu jednoduché, avšak výkonné úložiště s možností dalšího využití existující infrastruktury. Storwize V5000 přináší četné možnosti externí virtualizace do cenově velmi dostupného systému.
Městský úřad Prahy 9 potřeboval posílit výkon datových úložišť a zároveň rozšířit stávající IT infrastrukturu o skladovací datové kapacity. Ing. Martin Borovička, vedoucí IT oddělení úřadu, k tomu říká: „jedním z požadavků bylo najít spolehlivé řešení pro ukládání citlivých dat z různých zdrojů i rychlé úložiště pro databázové aplikace. Ideálním řešením se ukázala implementace datového úložiště IBM Storwize rodiny V5000, kdy bylo mj. využito funkcionality automatické migrace často využívaných dat na vysoce výkonné SSD úložiště“. Cena již od 299 000 Kč bez DPH.


Vlastnosti
● Rozšiřitelnost až do 168 disků (v případě clusteru 2 systému až 336 disků s kapacitou 672 TB)
● Rozhrání 4x 1 Gbit iSCSI, 3x 6 Gbit SAS a 8x 8 Gbit FC
● Volitelně 4x 10 Gbit iSCSI / FcoE
● 16 GB paměti, rozšiřitelné na 32 GB v případě clusteru dvou systémů
● Široká škála SAS, NL- SAS a SSD disků
● Grafické uživatelské rozhraní a bohatá sada funkcionalit
● Volitelné rozšířitelný o Easy Tier a Remote Mirroring

Výkonné řešení pro náročné
Storwize V7000 a V7000 Unified
Storwize V7000 je výkonné úložiště midrange kategorie vhodné pro větší firmy. Systém je dostupný i jako NAS varianta pro souborové ukládání. Zařízení se vyznačuje vysokým výkonem a téměř neomezenou možností růstu do úrovně kapacity v jednotkách petabajtů a schopností dále virtualizovat kompletní podnikovou SAN infrastrukturu. Zároveň je tohoto produktu k dispozici bezkonkurenční funkce Real Time Compression, která sníží velikost dat až o 80 %!
Storwize V7000 je rovněž dostupný v rámci integrovaných řešení IBM Flex System. Například Vojenská nemocnice Olomouc, nejstarší nemocnice svého druhu v České republice, zvýšila ve spolupráci s IBM zabezpečení a dostupnost kritických dat právě na nových datových polích IBM Storwize V7000. Ta slouží jako centrální úložiště pro veškerá nemocniční a provozní data. Nemocnice může nyní velmi rychle přejít na provoz záložní serverovny. „Nové technologie IBM nám umožnily zvýšit zabezpečení kritických dat. Zároveň se významně zvýšila dostupnost aplikací pro zaměstnance naší nemocnice“, popisuje přínos projektu Zdeněk Letocha, IT manažer Vojenské nemocnice Olomouc. Cena řešení již od 449 000 Kč bez DPH.


Vlastnosti
● Rozšiřitelnost až do 240 disků (v případě clusteru 4 systému až 960 disků s kapacitou 1,9 PB)
● Možnost externí virtualizace rozsáhlých SAN infrastruktur
● Rozhrání 4x 1 Gbit iSCSI, 8x 8 Gbit FC a volitelně 4x 10 Gbit iSCSI / FcoE
● 16 GB paměti, rozšiřitelné na 64 GB v případě clusteru čtyř systémů
● Široká škála SAS, NL- SAS a SSD disků
● Grafické uživatelské rozhraní a bohatá sada funkcionalit
● Volitelné rozšířitelný o Real Time Compression, externí virtualizace, Remote Mirroring

IBM SAN Volume Controller
IBM SAN Volume Controller funguje jako „storage virtualization hypervisor“, tedy nástroj pro virtualizaci SAN heterogenních storage prostředí. Poskytuje správu veškerých kapacit přes jedno rozhraní, s jedním managementem a společnou pokročilou funkcionalitou, nezávislou na typu a výrobci připojených diskových polí. Řešení obsahuje širokou škálu funkcí, včetně Real Time Compression pro razantní redukci objemů dat a Easy Tier pro inteligentní využívání jednotlivých typů disků. IBM SAN Volume Controller dokáže virtualizovat až 32 PB jednotného diskového prostoru!
Kromě těchto pokročilých funkcionalit lze IBM SAN Volume Controller nakonfigurovat i jako tzv. Storage Stretched Cluster. Ve své první verzi byl uveden již v roce 2003 a položil tak základ virtualizaci diskových systémů. Jeho kód tvoří základní stavební kámen celé rodiny Storwize. Celosvětově bylo dodáno již více než 30 tisíc nodů IBM SAN Volume Controller. Cena tohoto řešení již od 399 000 Kč bez DPH.