Přeskočit navigaci

IBM POWER9

Inovace serverů IBM POWER9 s operačním systémem IBM i

Mnoho společností stále používá spolehlivé  servery IBM POWER6, POWER7 a POWER8, nemají problémy s výkonem ani diskovou kapacitou. Přesto stojí za zvážení upgrade na nejnovější verzi serveru POWER9.
Jsou zde tři klíčové oblasti, kde server POWER9 nabízí významné výhody.

Pokročilé technologie

Oproti předchozím modelům nabízí POWER9  podstatně vyšší výkon, který je vyšší 1,5 krát ve srovnání s  minulou řadou Power 8, což pro uživatele přinese podstatně rychlejší zpracování prováděných transakcí. Dalším technickým vylepšením je vyšší maximální kapacita operační paměti a použití výkonnějších a tedy rychlejších a prostupnějších adaptérů PCI Gen4.
Server POWER9  podporuje  operační systém  IBM i verze 7.2, Technology Release 8 nebo vyšší a verzi 7.3 Technology Release  4 a vyšší. Tyto poslední verze operačního systému zahrnují další funkce, které pomáhají zvýšit bezpečnost a výkon  systému, což je určitě důvod k zamyšlení.

Finanční výhody

Zakoupením nového serveru  POWER9  získává uživatel  současně 3 roky HW podpory. Pokud nevyžaduje nadstandardní SLA, nemá další provozní náklady. Naproti tomu na mnoho straších serverů POWER  již není možné  podporu hardwaru od společnosti IBM získat nebo bude v průběhu letošního roku ukončena.
Na některých starších serverech již není možno provozovat aktuálně podporovaný operační systém IBM i verze 7.2, takže není již možné provést upgrade ze starší verze na verzi podporovanou. Podpora operačního systému IBM i 7.1 byla ukončena  30. dubna 2018, přestože ho stále mnoho zákazníků používá.
Pořízením nového serveru je možno dosáhnou snížení poplatků za HW a SW podporu, což může v mnoha případech znamenat proti zachování stávajícího serveru s placenou podporou významnou úsporu nákladů.

Obchodní přínosy

Server POWER9 je připraven pomoci uživatelům využít  moderní platformy AI (umělá inteligence)  a Big Data. Tím může IT pomáhat společnostem reagovat rychleji na nové trendy, což může mít významný dopad na zvýšení konkurenceschopnosti firmy.
Budoucnost
Již existují plány na budoucí  generace POWER systémů. Je to silná platforma, která má zajištěnu podporu   operačního systému minimálně do roku 2028 a před sebou ještě dlouhou budoucnost.

Další informace naleznete zde:
https://www.ibm.com/cz-cs/it-infrastructure/power
https://www-01.ibm.com/common/ssi/cgi-bin/ssialias?htmlfid=68014368USEN&appname=skmwww