• cs
  • en

Aktuality

Architektura IBM Power 10 také v IBM Cloud prostředí.

IBM Cloud logo

Síla architektury IBM Power byla vždy v poskytování vysokého výkonu a škálovatelnosti pro kritické aplikace. Vývoj platformy stále aktivně pokračuje a důkazem toho je oznámení IBM Power 10, tedy zcela nové generace zaměřené primárně na hybridní cloudová prostředí. Kromě posunutí výrobního procesu na 7nm dochází k radikálnímu navýšení škálovatelnosti a tím celkové propustnosti při zachování energetické náročnosti samotného procesoru. Platforma zároveň nabízí nové instrukce pro zpracování aplikací typu AI a machine learning. IBM Power 10 bude na trhu dostupný v druhé polovině roku 2021.

 

Architektura IBM Power je aktuálně k dispozici také v IBM Cloud prostředí. Nemusíte pouze zvažovat nákupy svých serverů do on-premise prostředí, ale také můžete do svých výpočtů zahrnout variantu pronájmu infrastruktury (případně konkrétní instance) v plně cloudovém režimu.

Tato možnost Vám přináší tradiční výhody IBM Power architektury ve spojení s výhodami cloudu. Jde zejména o následující možnosti:

- žádné nutné investice, přesun nákladů z kategorie investic (CAPEX) do kategorie provozních nákladů (OPEX)
- vysoká úroveň zabezpečení pro data na cestě a v samotném cloudu
- možnost alokace prakticky neomezených zdrojů a jejich dynamické škálování
- platba pouze za konzumované zdroje
- plně geografické oddělení jednotlivých systémů

IBM Vám tímto nabízí naprostou flexibilitu provozu architektury Power. Kromě tradičního nákupu serverů do svého datového centra můžete do kalkulací zahrnout možnost provozu v IBM Cloud prostředí. Jako zkušený IBM partner jsme v ITS připraveni Vám s diskuzí na toto téma pomoci. V případě jakýchkoli dotazů se můžete obrátit na našeho kolegu Miloše Růžičku na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podívat se můžete také na stránky IBM cloud.

Naposledy změněno 8. 03. 2021