• cs
  • en

Aktuality

Máme za sebou další stěhování datových center zákazníka

Máme za sebou další stěhování datového centra, vlastně hned dvou v horizontu tří týdnů. Naše poslední stěhování je z bankovního prostředí a dopadlo opět úspěšně, což jen potvrzuje naše rozsáhlé zkušenosti v této oblasti.


 

Zásadní otázka je, proč vlastně datové centrum stěhovat? Obvykle jde o spolehlivost stávajícího prostoru a jeho kvalitu, samotný fyzický prostor, kapacitu chlazení a napájení případně komerční podmínky. Organizace a firmy často dojdou do bodu, kdy prostor ve kterém vyrostly přestane vyhovovat a hledají další a kvalitnější místo pro svůj růst. I řada velkých zákazníků již pochopila, že nemá smysl investovat do vlastního datového centra a je lepší využít nabídku pronajatého prostoru u firmy, která má provoz těchto technologií v popisu práce.

Stěhovat datové centrum není složitá, ale ani jednoduchá činnost. Musíte najít dobré partnery, kterým věříte. Musíte kolem sebe mít lidi, kterým to není jedno, kteří udělají ten krok navíc, když je to třeba a nenechají to být. Jeden náš zákazník pro toto má skvělý slogan, který říká, že na každé drobnosti záleží. Vystihuje to naprosto přesně.

V ITS máme za sebou několik podobných akcí. Jsme přesně takoví, nikdy Vás nezklameme, nikdy to nenecháme být, prostě uděláme všechno proto, aby to dopadlo dobře a dle plánu.

Naše poslední stěhování jsme zastřešili kompletně. Od projektového managementu, přes samotnou stěhovací firmu, vlastní tým pro instalace a kabeláž v datovém centru, pojištění celé akce, koordinaci interních týmu zákazníka a také koordinaci dodavatelů zákazníka, typicky poskytovatelů hostingu anebo WAN služeb. Vše proběhlo perfektně.

Zažili jsme různé modely spolupráce. Od modelu, kdy si celou akci řídí sám zákazník a najímá si každého jednotlivého dodavatele až po kompletní službu, jako byl tento poslední případ. Fungovat bude oboje, ale jen druhý model Vám zajistí , že bude jasné, kdo je zodpovědný. V prvním případě se pravděpodobně potkáte s tím, že se za některé kroky nebude cítit zodpovědný nikdo.

Jestli zvažujete, zda Vaše datové centrum nepřesunout z Vašich komplikovaných prostor do profesionálního hostingu a brání Vám v tom strach o komplexitu celé akce, tak to proberte s námi. Umíme to, máme toho hodně za sebou a pomůžeme se vším od vyjednávání s dodavatelem hostingu až po poslední šroubek v racku.

Naposledy změněno 8. 03. 2021