• cs
  • en

Aktuality

Elektro revize Vašich technologií

Revize IT technologií je často opomíjena, přitom IT technologie – servery, síťové prvky, firewally jsou běžnými spotřebiči jako např. rychlovarné konvice. Zásadním rozdílem je však pohled na odstávku měřeného spotřebiče, u konvice chvilková odstávka nevadí, u serveru ano. Nabízíme revizi jako službu, už se nebudete muset o nic starat.

revize

 

Revidovat spotřebiče v sálech výpočetní techniky (serverovnách) je však povinné, nutnost kontrol je zakotvena hned v několika zákonech*1). V případě zanedbání pravidelných revizí může udělit Státní úřad inspekce práce pokutu až 2 000 000 Kč. Také pojistné plnění bývá kráceno, pokud vznikne škoda na majetku vlivem poruchy elektrického spotřebiče, který neměl platnou revizi. Metoda revize vyvinutá ITS umožňuje kontrolu spotřebiče provést bez odstávky, navíc je prováděna IT odborníky, kteří jsou certifikováni a rozumí serverovým technologiím. Platnou revizí můžete také předejít úrazu elektrickým proudem a požáru způsobeným poškozeným spotřebičem. Některé vady nejsou vidět na první pohled, ale revize je většinou odhalí. Správně provedená revize vás ochrání z hlediska bezpečnosti a dostupnosti provozu IT, může vás ochránit před nevratným poškozením HW a následné ztrátě firemních dat. Provádění revizí je jedním ze základních požadavků při certifikaci podle ISO 9001.

Technici ITS provádějící revize splňují kvalifikaci dle §9 vyhl. č.50/1978 Sb., výstupem každé revize je vypracování tzv. revizní zprávy, která obsahuje soubor jednotlivých měření. Při vlastním měření je spotřebič odpojen od napájení. Pokud to okolnosti vyžadují, lze provést tzv. náhradní měření, při kterém odstávka spotřebiče není nutná – tzn. vše probíhá za provozu. Interval revizí se stanoví v závislosti na způsobu používání spotřebiče od třech měsíců do dvou let. (dle ČSN 33 1600 ed. 2).

1) NV č.378/2001 Sb., zákon č. 251/2005, Zákon č. 262/2006 Sb. §102, zákon č.309/2006 Sb. §4 odst. 1 písm. c


Pokud se chcete dozvědět více, kontaktujte našeho kolegu Honzu Šafratu na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo telefonu 720756898.

Služba zahrnuje:

- za měsíční paušál 2.500 Kč (pro středně velké organizace) získáte roční provedení revize, vedení potřebné dokumentace splňující zákonné normy a naši podporu v případě kontroly nebo zvláštní události
- v ceně paušálu telefonickou či emailovou podporu v pracovní době pracovníky ITS, kteří splňují kvalifikaci dle §9 vyhl. č.50/1978 Sb.
- cena od 150 Kč bez DPH za jedno měření (cena za měření 1 zdrojového HW)

V případě většího prostředí společně nalezneme optimální variantu na míru přesně Vašim požadavkům.

 

Naposledy změněno 7. 06. 2021